Meist
Nelissen – Meist
Nelissen – Meist
Nelissen Eesti on Belgia Nelisseni tehase ainuesindaja Eestis. Nelisseni tooteid müüakse Eestis alates 2005 aastast. Meie toodangu hulka kuuluvad kõrge kvaliteediga ökoloogilised 100% savist valmistatud tellised, tellisplaadid, poolikud ja erimõõtmelised tellised, nurgaplaadid ning vuugisegud.
Nelisseni tooteid müüakse terves Euroopas, Venemaal ja Jaapanis. Nelisseni tehas asutati 1921 Belgias. Tehasel on oma savikarjäärid, kust on üle 90 aasta kaevandanud punast, kollast, roosat ja halli savi. Tehasest on oma kaasaegsete, täisautomatiseeritud ja arvutite poolt juhitud põletusahjude, kuivatite, ladumismasinate ning pakkimisseadmetega saanud Euroopa turul oluline tegija. Aastas toodetakse üle 150 miljoni tellise.
Tehase edu on taganud asukoht, materjalide suurepärane kvaliteet ja pidev kvaliteedikontroll, pikaaegne erialane asjatundlikkus ning kõige uuemate tehnoloogiate kasutamine. Näiteks äärmiselt oluline on põletamisprotsess, sest see määrab tellise kvaliteedi. Nelissen kasutab täisautomatiseeritud põletusahjusid. Ainuüksi 1 tellise põletamine kestab põletusahjus 3 päeva. Nelissen on pühendunud toodete kvaliteedile. Kõik tooted kannavad Benor tunnust vastavalt NBN B23-002 standardile mitte-jäätumise eest äärmuslikes tingimustes. 1997 kinnitati Nelisseni kvaliteeditagamise süsteem vastavaks NBN EN ISO 9002 standardile.
Kohalikust pereettevõttest rahvusvahelise turu liidriks. Vanaisa Nelissen Kesseltist asutas Nelissen Bricksi. Kesselt on rikas savi (Löss) poolest, mis on käsitsi vormitud telliste tooraine.
1937. aastal asutati Tienenis teine tehas. Miks? Tieneni savi on sama kvaliteetne kui Kesselti savi. Lisaks oli tol ajal Tienen mõjuvõimas linn Belgias.
1982. aastal see muutub ja toodanguga keskendutakse ainult Kesseltile.
Ringahju kõrvale luuakse esimese tunnelahi. 60. aastatel võetakse kasutusele tunnelkuivati, mistõttu pole kuivatatud tellised enam hooajalised. Industrialiseerimine toob kaasa vormimismasina, mis jäljendab endiste spetsialistide tööd.
1988 – Rajatakse kõrgtehnoloogiline tellisahi.
Ahi on üle 100 meetri pikk. Selle tulemusena asutatakse ettevõte Nelissen Industries NV. Kuivatuskambrit laiendatakse ja automatiseeritakse ning luuakse uusi masinaid.
Nelisseni toodang on nüüd kahekordistunud 50 miljoni käsitsi vormitud tellisteni aastas.
1990 – Nelissen saab Benori kõrgeima kategooria märgise toodete tipptasemel kvaliteeti eest.
Nelissen kolib ka täiesti uuet bürookompleksi. Seal on suur müügisaal, kus tuntakse end nagu kodus.
1993.a. võtab perefirma ette järgmise suure sammu. Ühena vähestest tellise ettevõtetetest on perefirmal on õnnestunud säilitada oma iseseisvus. Tänu täisautomatiseeritud ja arvutite poolt juhitud uhiuutele ahjudele, kuivatitele, kogumismasinatele ja pakkimisseadmetele on Nelissen tõusnud Euroopa tasemele, tootes 100 miljonit tellist aastas.
1997 – Nelissen Bricks vastab NBN EN ISO 9001 kvaliteedi standarditele. Nelissen aitab luua ehitisi, millel pole kujutlusvõime piire. Nende näideteks on Diksmuide torn, Koekelbergi basiilika, Wijnegemi ostukeskus, Hasselti maakonnavalitsuse saal ja vangla, Hasselti kai, Genki linnaväljak, Anderlechti jalgpallistaadion, Standardi ja kuningas Baudouini staadion ning Red Devilsi maja. Nelisseni tellised jõuavad enam kui 20 riiki. Olulisemad turud on Madalmaad, Saksamaa, Prantsusmaa, Inglismaa, Itaalia, Rootsi ja Jaapan.
2013 – Nelissen oli ja jääb käsitsi vormitud telliste tootmise spetsialistiks. Firma jõuab kvaliteedi ja värvitooni poolest kõrgeima tasemeni. Ideaalne asukoht, loodusvarad, kõrge kvaliteet, eksimatu viimistlus, kogemused ja tänapäevane tehnoloogia tagavad Nelissenn Bricksi edu.
Me kõik püüdleme keskkonna säästlikkuse poole, kasutades mõistlikult meie piiratud ressursse. Nelissen küsib endalt ka järgmist küsimust: kuidas tegutseda keskkonnasõbraliku ettevõttena? Kuidas me saame kasutada ökoloogilist lähenemist ajalistele piiridele?
Nelissen kasutab 100% looduslikku toodet: Lössi. See on kindlasti oluline samm õiges suunas. Savi kaevandatakse meie enda karjääris. Seejärel transporditakse see konveierilintide abil tehastesse. Siin töödeldakse savi ökoloogiliselt. Seega on savi keskkonnasõbraliku lähenemisviisi oluline osa.
Kuidas avaldub keskkonnasõbralik lähenemine Nelisseni tootmisprotsessis?
Suhtume sellesse kui taaskasutusprotsessi: me ei lase millelgi raisku minna! Sama kehtib ka fassaaditelliste elutsükli kohta: savi töödeldakse tellisteks. Neidsamu tellised kasutatakse majade ehitamiseks, mis seisavad vähemalt 100 aastat. Veelgi enam, taaskasutatame aja hammasrataste alla jäänud telliseid uuesti: nendest saab alusmaterjal.
Keraamiliste fassaaditelliste tootjana oleme juba aastaid tegutsenud kvaliteedijuhtimissüsteemi ISO 9001 standardi järgi, mis kontrollib meie toodete ja teenuste kvaliteeti ja mõju keskkonnale. Lisaks soovime viia oma keskkonnajuhtimissüsteemi vastavusse ISO 14001 standardile.
Meie poliitika põhineb jätkusuutlike ja kõrgekvaliteediliste toodete tarnimisel kooskõlas kohaldatavate nõuetega, et saavutada klientide rahulolu ja keskkonnaseisundi paranemine. Seepärast on ülimalt tähtis järgida rangeid seadusi ja muid nõudeid. Meie keskkonnategevuse juhtimine ja parendamine on juba täielikult meie poliitika osa. Keskkonda puudutav probleem integreeritakse igapäevatöösse. Keskkonnajuhtimissüsteemi rakendades vastavalt ISO 14001-le, võtame endale vastutuse selle juhtimise efektiivsuse eest.
Täiustame pidevalt oma ettevõtte tegevusi ja protsesse, mille abil tahame vähendada miinimumini meie tootmisprotsessist tulenevat keskkonnamõju. Meie tegevus põhineb järgmistel juhenditel: minimaalne müra- ja tolmutase keskkonnale, optimaalne jäätmekäitlus ning energia, toorainete ja vee tõhus kasutamine.
Sel viisil panustab Nelissen järgmiste põlvkondade ökoloogilisele tulevikule. Savi pallist kõrgematele tellistele Läänest, mida me Kesselti platoolist tagasi saame, nimetatakse Lössiks.
Löss on peenike tolm, mis liikus jääajal Põhja-Saksamaalt Belgiasse. See tähendab sõna otseses mõttes lahtist pinnast. Seda toorainet saab kergesti töödelda käsitsi vormitud telliste tootmiseks.
Endised tellise meistrid panid lihvitud savipalli vormi.
Pärast üleliigse savi eemaldamist pöörati vorm ümber ja tõsteti märjad kivid välja.
Nelisseni Brickworks’is valmistatakse profiilkive ja eritellimusi siiani samat tehnikat kasutades. ”
Välja arvatud eritellimused, on käsitsi vormitud telliste tootmine nüüd täielikult automatiseeritud. Täiustatud seadmed viivad ellu endiste meistrimeeste töö. Iga liigutus ja toiming on oluline. Samaaegselt toodavad seadmed umbes 8 erinevat värvitooni.
Täiusliku viimistluse tulemusena ongi klassikaline käsitsi vormitud tellis ebatasase pinna, liivaterade ja mitmesuguste värvitoonidega loodud. Vesi peab täielikult aurustuma. Aurustumine toimub arvutiga juhitavates kuivatusruumides vastavalt kohandatud programmile, mis sõltub savi tüübist ja käsitsi vormitud tellise suurusest. Kuivatamine peab toimuma kiirelt ja regulaarselt. Pärast 24-48 tundi, sõltuvalt kivi paksusest, on tellised valmis ahju panema. Kuivanud käsi- vormitud tellised paigutatakse automaatselt kindlaksmääratud muster ahju autodes.
Küpsetamine määrab käsitsi valmistatud tellise kvaliteedi.
Nelissenil on täielikult automatiseeritud ahjud. Neid ahju tootmiseks kasutatakse uusimat tehnoloogiat. Ahi seadistusi jälgitakse pidevalt. Ülejäänud toodangut jälgib täielikult log. Kolme päeva pärast küpsetatakse käsitsi vormitud telliseid üle 100 m pikkuses ja 7 m laiuses ahjus. Arvuti kontrollib ahju küpsetustsüklit ja seisukorda.
Selle tulemuseks on üle 80 erineva tooni.
Tänu investeeringutele on Nelissenil pidevalt kasvanud. Nelisseni Brickworks jõuab Euroopa tasemele igal aastal 150 miljoni tellisega.
Nelissen Bricks peab kliendisõbralikkust ja kvaliteeti ülioluliseks. Meie käitumine on meie pidev püüdlus maksimaalse kliendisõbralikkuse suunas ja alati kõigepealt klientide vajadused. Keskkond ja vastupidavus on Nelissenile tuttavad kontseptsioonid ja Nelisseni tootmisprotsess on Nelissen Bricks on ISO 9001 (kvaliteet) ja ISO 14001 (keskkond) sertifitseeritud.
ISO 9001 sertifikaat kinnitab, et Nelissen Bricks korraldab ise kvaliteedijuhtimissüsteemi, et rahuldada klientide nõudlust ja pakkuda seega kvaliteetseid tooteid.
Keraamiliste põrandaplaatide tootjana on meil hetkel meie toodete ja teenuste kvaliteedi ja keskkonnamõju kontrollimiseks ISO 9001 ja 14001 kohaselt integreeritud kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteem. Meie poliitika eesmärk on pakkuda ohutuks ja keskkonnasõbralikul viisil kõrgekvaliteedilisi ja vastupidavaid tooteid, mis vastavad kohaldatavatele nõuetele, et luua rahulolevad kliendid ja parandada keskkonnaalaseid saavutusi. Meie tegevuste ja protsesside täiustamisega pidevalt tahame vähendada meie tootmisprotsessist tulenevat keskkonnareostust. CE-märgistus.
CE-vastavusmärgise kontekstis kehtivad Euroopa ühtlustatud standard NBN EN 771-1 Müüritoote nõuded – 1. osa: Müürilauad “selgitatakse CE-vastavusmärgisega seotud omadusi. Kohustuslik CE-vastavusmärgis näitab, et tootja garanteerib olulised tooteomadused Euroopa ehitustoodete määrus (CPR) näitab, et tuleb esitada toimivusdeklaratsioon (DoP = jõudluse deklaratsioon) ja CE-märgis tuleb kinnitada.
Käesolev toote sertifikaat, mis on välja antud Hollandi hindamisjuhise järgi keraamiliste toodete NL-BSB toote sertifikaadile, märgib, et toode vastab ehitusmaterjalide resolutsioonis sätestatud keskkonnahügieeninõuetele. Ehitusmaterjalide nõuded käsitlevad ehitusmaterjali või toote koostise identifitseerimist ja maksimaalset leostumise käitumist. Selle hindamise abil on võimalik deklareerida kvaliteediaruandeid toodete keskkonnamõjude kohta.
BENOR-i sertifikaat näitab, et nelinurksed tellised vastavad tootmisplatsi alusel ehitusplokkide BENOR-märgisele PTV23-002.
See sertifikaat näitab, et Nelisseni tellised vastavad tootmiskontrolli baustoffüberwachung büw DIN V 105-100 standardile. See sertifikaat on välja antud Saksa Institut für und Überwachung von Baustoffen GmbH.
Uuendusliku ISO-süsteemiga • Fassaadisüsteemiga sai Nelissen ATG-sertifikaadi. Tehnilise tunnustuse osakond koordineerib WTCB-s kõiki Belgia ja Euroopa tegevusi, mis toimuvad ehitustoodete ja ehitussüsteemide tehniliste tunnustuste andmise raames. Need tehnilised tunnustused on paremini tuntud kui “”ATG”” -märgil olevad kvaliteediaruanded. ATG-märgistus tähendab, et ehitustooteid või ehitussüsteemi on hinnatud soodsalt, mis on kõnealuses tehnilises tunnustuses nimetatud. Seetõttu võite olla kindlad ATG sertifitseeritud toodete usaldusväärsest kvaliteedist. Lisateabe saamiseks võite alati viidata veebisaidile http://www.butgb.be/.
Gost-R-sertifikaat on vastavustunnistus, mis tõendab, et tooted vastavad Venemaa kriteeriumidele.